Spelade
Matcher

Lördag 8 december

Välgörenhetsmatch
13:00 Lokalfotbollens div 4 All Stars - IFK Timrå 1-9 (0-4)

Resultat internationell fotboll
...matchfakta & tabeller med mera från hela världens ligor, cuper och landskamper.

Fredag 7 december

Resultat internationell fotboll
...med matchfakta och tabeller med mera från hela världens ligor, cuper och landskamper.

Torsdag 6 december

Resultat internationell fotboll
...med matchfakta och tabeller med mera från hela världens ligor, cuper och landskamper.

• Holland - Eredivisie 
• Italien - Coppa Italia

• Spanien - Copa del Rey

Klicka på dom grå länkarna för att komma till matcherna/serierma.

Dagens
Matcher

Söndag 9 december

Målservice internationell fotboll
...med målservice, resultat och tabeller med mera från hela världens ligor, cuper och landskamper.

Kommande
matcher

Måndag 10 december

Målservice internationell fotboll
...med målservice, resultat och tabeller med mera från hela världens ligor, cuper och landskamper.

Matcherna i dom största ligorna:
• England - Premier League 
• Spanien - La Liga 


Klicka på dom grå länkarna för att komma till matcherna/serierma.

Matchannonser?
Ring 0730 - 49 88 88

 MedelpadsAllsvenskans
All Star Team
vs
IFK Timrå

♦ Välgörenhetsmatch ♦ 
Nordichallen

Lördag 8 december, avspark 13:00

Frivillig entré!


Kiosk med korv, toast, läsk, kaffe och bröd m.m.

Intäkterna går till:
SRF Synskadades Riksförbund
och
Föreningen Barbros Barnbarn

 

Arrangör: Lokalfotbollen.nu och Nermin Zulovic

Till klubbarna:
VIKTIGT! Glöm inte rapportera in resultat (inkl. halvtid) plus uppgifter om eventuella målskyttar!
Ring eller skicka sms till
0730 - 49 88 88

 MedelpadsAllsvenskan

♦ Omgång 18 ♦

6 okt., 14:00 Kovlands IF - Essviks AIF  Ånäsvallen
6 okt., 14:00Matfors IF - IFK SundsvallThulevallen
6 okt., 14:00Nedansjö IK - Torpshammars IFNedansjö IP
6 okt., 14:00Sidsjö-Böle IF - Ljunga/FränstaKubikenborg KG
6 okt., 14:00 Söråkers FF - Lucksta IF Söråkers IP
Välkommen!
30 sept.  14:00Alnö IF - Ljustorps IF Släda IP
30 sept.14:00Hassels IF - Holms SKHasselbacken
30 sept.:14:00 Indals IF - Ånge IFHärevallen
30 sept.14:00Matfors IF 2 - Medskogsbrons BK Thulevallan
30 sept.14:00Selånger FK - Wiskans IFÅya HK-vallen
Välkommen!
DagTidMatchSpelplats
 30 sept,.17:00Heffnersklubbans BK 2 - Söråkers FFNya HK-vallen
 30 sept,.19:00IFK Timrå 2 - Kovlands IFTimrå IP KG
30 sept.17:00Njurunda IK - Fränsta IK Gumsekullen
  2 okt.20:00Sundsvalls FF - Sundsvalls DFF 2 Baldershovs IP KG
-
Datum:Tid:Match i div 6 Extra:Spelplats:
17 september18:15 Selånger FK U - Kubikenborgs IF 2Selånger IP
--    --
-
"Serien där talang och rutin möts"

Fotboll div. III Mellersta Norrland
Skogsvallen - Söndag 7 oktober - 14:00
Östavalls IF - Höga Kusten
- - - - - - - - - - - - - - - - -

DERBY PÅ MALAND !

Div. III Mellersta Norrland - Malands IP
Sund IF - Stöde IF
Lördag 29 september, avspark 14:00

Div. II Mellersta Norrland, damer

Nya HK-vallen - Sön. 23 sept. - kl. 13:00

HEFFNERSKLUBBANS BK
- Ope IF


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Fotboll!  Div. III Mellersta Norrland

 Svartviks IP, Lördag 29 sept, kl. 14:00

Svartviks IF - Arnäs IF

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Kval till div. III Mellersta Norrland

  Timrå IP, KG  Lördag 27 okt., 14:00

SÖRÅKERS FF
Sollefteå GIF

Division 2 Norrland
IFK TIMRÅ
Hudiksvalls FF
Timrå IP Konstgräs
Lördag 13 okt., 14:00

Fotboll på Stöde IP
Div. 3 Mellersta Norrland
Söndag 7 oktober, 14:00
Stöde IF  Iggesunds IK
Vi hälsar vår publik, sponsorer och gästande lag välkomna!

   "Tigerränderna" matchar !  
  Div. 3 Mellrsta Norrland 
Söndag 7 oktober • 14:00 • Kubikenborgs IP
KUBIKENBORGS IF
– Anundsjö IF
Välkomna!

DAMFOTBOLL!
Div. 2 Mellersta Norrland
SELÅNGER  FK 2
Alnö IF
Westhagen (!)
Tors. 20 sept., kl 19:30

Damfotboll på Stöde IP
Div. 2 Södra Norrland
Lördag 29 sept., 12:00
Stöde IF  Valbo FF
Vi hälsar vår publik, sponsorer och gästande lag välkomna!

Div. 2 Mellersta Norrland, damer
IFK TIMRÅ
- Alnö IF
Timrå IP, konstgräs
Lördag 29 sept., 13:00

DAMFOTBOLL!
Div. I Norra Svealand
SELÅNGER  FK
Bollstanäs SK
Selånger IP
Lördag 29 sept., 14:00

Släda IP
Div 2 Mellersta Norrland, damer
Lördag 15 sept
, 14:00
  ALNÖ IF  
vs Härnösands SK

Div. 2 Mellersta Norrland
FKOVLANDS IF – ALNÖ IFF

Lörd. 30 september, 13:00
Ånäsvallen

Så här snygga kan även era matchannons se ut!
Vill även Er klubb synas på Lokalfotbollen.nu?
Ring 0730 - 49 88 88

Div. 1 Norrland, damer
IFK TIMRÅ
Mariehem SK

Timrå IP, konstgrräs
Lördag 23 sept., 11:30

Annonsera era träningsmatcher GRATIS!
Nu är träningsmatchandet igång och precis som tidigare år erbjuder Lokalfotbollen klubbarna att annonsera sina matcher helt utan kostnad. Skicka sms till 0730 - 49 88 88 eller skicka ett mail till: janne@lokalfotbollen.nu med uppgifter om speldag, klockslag och motståndarlag. Gärna även om ni har bortamatch utanflör distriktet.

Fotboll - Div. II Norrland

Ånge IP • Söndag 9 oktober. • kl. 13:00

ÅNGE IF - GM FF

Div. 2 Mellersta Norrland, daner
IFK TIMRÅ 2

- Häggenås SK

Bergeforsens IP
Lördag 24 sept., 13:00

DISTRIKTSMÄSTER-
SKAPET (DM) 2016

Final (damer)


Onsdag 5 oktober
19:00  Sundsvalls DFF - Selånger FK  (Norrporten Arena)

Damfotboll
Div. II Mellersta Norrland

 Ånge IP • Lör. 24 sept. • kl. 13:00

ÅNGE IF
IFK Östersund

FOTBOLL PÅ SLÄDA IP
Svenska Cupem, damer
Onsdag 24 augusti
, 18:30
  ALNÖ IF  
vs Östersunds DFF (Elitettan)

DISTRIKTSMÄSTER-
SKAPET (DM) 2016

Final (h)


Tisdag 30 augusti
19:00  Kubikenborgs IF - iFK Timrå  (Norrporten Arena)

DISTRIKTSMÄSTER-
SKAPET (DM) 2016

kvartsfinal, 
damer


Fredag 1 juli
19:00  Selånger FK - Heffnersklubban (Bergsåkers IP)

DISTRIKTSMÄSTER-
SKAPET 2015, herr

Final

Onsdag 7 oktober
19:00 Selånger FK - GIF Sundsvall (Norrporteen Arena)

Div 3 Mellersta Norrland - säsongsavslutning!

LÖRdag 3 olktober - 14:00 - kubikenborgs ip
KKubikenborgs IF - ifk umeå  

MEDELPADSFEMMAN
Lördag 1 augusti


Söråkers FF - Ljunga IF

Söråkers IP - Kl. 13:00

- Ljunga IF 100 år -
Lördag 27 juni 2015, 14:00
LJUNGA IF
TORPSHAMMARS IF
Div 5 Medelpad

FOTBOLL!
Div. II Norrland, herrar

SELÅNGER  FK

Hudiksvalls FF

Bergsåkers IP
Onsdag 3 juni, kl 19:30

DAMFOTBOLL
Div. II Södra Norrland

SELÅNGER  FK 2
 Stöde IF

Bergsåkers IP
Tosdag 21 maj. , kl. 19:30

MEDELPADSDERBY ! ! !


-